Massagre – Darren Shan

Zdroj: http://www.albatrosmedia.cz

Kniha Massagre je třetím pokračováním ságy Demonat. Kniha Massagre přímo navazuje na první díl s názvem Demonata. Dervish Grady se vrátil z vesmíru Demonat a Grubbs se těší, že jeho noční můra skončí, že budou žít dál jak se říká „Šťastně až do smrti“. Bohužel život není pohádka. Dervish má od svého návratu zlé sny, které se neustále zhoršují. Když za Dervishem přijede jedna z nejlepších producentek hororových filmů a požádá ho o odbornou znalost v oboru démonů, Dervish se rozhodne, že jí s novým filmem pomůže. Využívá též natáčení k tomu, aby ubránil Grubbse a Billa-I před Beránky. Beránci jsou organizace, která se stará o lidi postižené lykantropií. Ovšem pojem „Starat se o někoho“ u Beránků taky znamená, dotyčného odstranit.

Tak se všichni tři tedy vydávají na natáčení nového filmu do městečka jménem Massagre. Řekli byste, že natáčení filmu je sranda. Bohužel není. Když při první umírající scéně zaútočí opravdový démon a skutečně kluka jménem Emmet zabije. Nikdo kromě Grubbse si toho však nevšímá. Všichni věří, že je to jen úžasně připravená rekvizita. Grubbsovi se to vůbec nelíbí, a tak začne pátrat po tom, co se to tu doopravdy děje. Nakonec zjistí, že je za tím vším Lord Lítost a touží po odplatě.

Úryvek z knihy:

Démon bleskově zvedne Emmeta ze země. Ten vykřikne, nemusí to hrát, vyděsilo ho to. Salit klopýtá zpátky, řve hrůzou a taky to nehraje.

Mně celý svět zrudne děsem. Odmrštilo mě to zpátky v čase… do té noci ve sklepě… ještě dál… domů k rodičům… když jsem vešel do jejich ložnice a tam se činili Lord Lítost a Céva a Artérie. A všechno se ve mě sevře přesně tak jako tehdy.

Démon zaječí, zmizí zase v podzemí a Emmeta odnese s sebou. Chvilku je ticho. Pak se znovu objeví Emmetova tvář, celá zkroucená hrůzou. „Pomoc!“ vykřikne.“Pro všechno na světě…“ Kolem něj vytryskne krev, vyletí z kanálu jako gejzír. Poslední slova přehluší démonovo vytí. Emmetovy oči se vypoulí a potom mrtvě strnou. Jeho hlava se bezvládně sesune ke straně, démon znovu zatáhne a Emmet zmizí znovu, tentokrát nadobro.

Shan Darren. Massagre. 1. vyd. Praha: COOBOO ve společnosti Albatros Media a.s.. 81 s. ISBN 978-80-7447-051-6.

 

Osobní názor:

kniha Massagre je velmi zajímavým kouskem. Pokud se vám během prvních dvou dílů zdálo, že je tam málo démonů, trhání, praskání kostí, krve a mrtvol, tak se vám to opravdu jen zdálo. Nouze tady o to totiž opravdu není. Hned v první části se můžete těšit na vyšilujícího Dervishe, který se několikrát pokusí Grubbse zabít. Samozřejmě jsou zde i pasáže, kde se vůbec nic neděje, avšak těch je velice málo. Když se pak kniha začne schylovat ke konci, začne opravdový masakr. Pro slabé povahy to rozhodně není, ale rozhodně to stojí za přečtení.

 

Hodnocení: 5/10

Dobrá kniha

 

3 Comments

  1. Pingback: Bec - Darren Shan | Knifi.cz - Knihy a filmy na jedné hromadě

  2. Pingback: Krvavá kreatura (Darren Shan) – recenze | Knifi.cz - Knihy a filmy na jedné hromadě

  3. Pingback: Démoni Apokalypsy (Darren Shan) – recenze | Knifi.cz - Knihy a filmy na jedné hromadě

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..