Démoni Apokalypsy (Darren Shan) – recenze

14197-15742Kniha Démoni Apokalypsy je již šestým pokračováním ságy Démonat (Demonata, Démon a zlodějMassagreBecKrvavá kreatura). Tento díl navazuje na díl Krvavá Kreatura, Grubbs Grady na poslední chvíli uteče před Lordem Lítost , a to jen díky čaroději jménem Beranabus, kterého známe z knihy Démon a zloděj. Beranabus chce, aby Grubbs s ním a Peckou bojoval proti démonům. Grubbs ale o démony opravdu nestojí. Ale když nejde Grubbs k démonům, jdou démoni do světa lidí a zničí vše co jim stojí v cestě. Na Grubbsovi, Peckovi a Beranabusovi je, aby vše zachránili. Zda se jim to podaří je jak se říká ve hvězdách.

 

Úryvek z knihy:

Pecka proklouzne mistrovi po bok a zapojí se do boje. Sotva ale stihne vyslat několik svých narůžovělých blesků, skočí mu Spina, ten štíří démon z letadla, na holou snědou hlavu a namíří mu osten na pravé oko. Ozve se prasknutí, hrot zajede dovnitř, pak se zase vynoří a je vlhký a leskne se. Démon zaječí radostí a vychrlí Peckovy do prázdného očního důlku pár vajíček.

Shan Darren. Massagre. 1. vyd. Praha: COOBOO ve společnosti Albatros Media a.s.. 109 s. ISBN 978-80-7447-236-7.

Osobní názor:

Kniha Démoni Apokalypsy krásně spojuje předešlé knihy, a začíná z nich dělat ucelený příběh. Moc se mi líbí rozuzlení, kdo je vlastně Beranabus, a musím uznat, že jsem to nečekala. Je to opravdu dobrým pokračováním a vřele ho doporučuji.

Odkazy:

http://www.bux.cz/knihy/140099-demonata-6-demoni-apokalypsy.html#-default

http://www.kosmas.cz/knihy/176221/demoni-apokalypsy/

 

 

Hodnocení: 6,5/10

Dobrá kniha

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..