Bec – Darren Shan

www.fragment.cz

Kniha Bec od Darrena Shana, je čtvrtým pokračováním série Démonat. (Massagre, Démon a zloděj, Démonata)

Bec měla již od narození těžký život. Její matka jí porodila, když utíkala před svým osudem a chtěla zachránit svou dceru. Dostala se až před brány malého ležení, kde s nemluvnětem v ruce zemřela. Když starý válečník Goll uslyšel pláč malého dítěte, šel se podívat co se to děje. Goll našel nemluvně a odnesl ho za hradby, kde se ho ujala kněžka Banba a pojmenovali ji Bec (maličká).

Bec se učila od starší kněžky umění magie a připravovala se, že jednoho dne nastoupí na její místo. Když se, ale objevili démoni vše se změnilo. Z občasných bitev se stala válka o přežití. Když do vesnice přijde pomatený kluk, kterého pojmenují Běžhonem, vydává se Bec a několik dalších bojovníků na výpravu, kde potkají druida Drusta a s ním zamíří přímo k magickému tunelu z nějž Démonata přichází.

 

Úryvek z knihy:

Orna si klekne, rozpřáhne paže a přitáhne si děti k sobě. Vidím jejich tváře a na nich zlé, škodolibé úsměvy. Starší chlapec ji něžně s láskou pohladí měkkou kůži na krku – a pak do ní zaryje zuby. Orna strne, ale nevykřikne. Holčička se jí zahryzne do paže, kouše ji jako pes kost. Mladší chlapec Orně strčí hlavu pod ramena. Rozerve jí blůzu. Nevidím dobře, ale vím, že se kojí, jenže místo mléka pije krev.

Orna svírá děti ještě pevněji, objímá je vší silou. Pobrukuje si písničku, kterou ženy zpívají dětem, aby usnuly. Když to uslyším, zajíknu se hrůzou a odvrátím se od toho děsu, abych neviděla, jak nemrtvé děti zaživa žerou vlastní matku.

Shan Darren. Massagre. 1. vyd. Praha: COOBOO ve společnosti Albatros Media a.s.. 106 s. ISBN 978-80-7447-138-4.

 

Osobní názor:

Kniha Bec, mě překvapila zejména svým koncem. Jak už je asi známo Darren Shan si libuje v dětských hrdinech, kteří vyváznou i z mizerné situace. V tomto díle to není až tak úplně pravdou.

V každém případě je tato kniha zajímavým čtením, i když asi ne pro každého.

 

Hodnocení:

Dobrá kniha  5/10

 

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..