Krvavá kreatura (Darren Shan) – recenze

Kniha Krvavá kreatura je již pátým pokračováním ságy Démonat (Demonata, Démon a zloděj, Massagre, Bec). Tento díl navazuje na díl Massagre, Grubbs Grady se vrátil i se svým strýcem Dervishem a nevlastním bratrem Billim – I zpět z natáčení filmu Massagre, kde se objevili démoni a zlotřilý Lord Lítost. Grubbs to moc dobře nesnáší, má děsivé sny a strach z rodinného prokletí, které se mu prozatím vyhýbá. Při úplňku se, ale začnou objevovat vlčí symptomy a Grubbs se začíná smiřovat s tím, že bude nutné zavolat na pomoc Beránky a on zemře. Následující události, však věci mírně zamotají, a to když Grubbsovi magické schopnosti a jeho vlčí podstata dostanou do konfliktu. Vyhraje magie nebo jeho vlčí já.

 

Úryvek z knihy:

„Ne… nepro… měním… se!“ Hulákám a musím bojovat o každou slabiku. Pustím si rukama hlavu. Sevřu mříže. Podívám se přímo do očí Dervishovi, pak Juni. „Ne… nepro… měním…“ Poslední slovo se mění v nelidský řev.

„Přesně tak,“ řve zoufale Dervish. „Neproměníš se. Jsi Grubbs Grady. Tuhle rvačku vyhraješ. Gradové nikdy neprohrávají.“

„Pořád bojuj,“ žadoní Juni. Dotkne se mých rukou. „Dokážeš to. Vím, že to dokážeš.

Odpotácím se dál od mříží, potřásám hlavou, řvu bolestí. Stvůra se chechtá. Boj pokračuje. Mučivá bolest se mě zmocnila celého.

Shan Darren. Massagre. 1. vyd. Praha: COOBOO ve společnosti Albatros Media a.s.. 178 s. ISBN 978-80-7447-214-5.

 

Osobní názor:

Kniha Krvavá kreatura je ze začátku poměrně zajímavá, když však čtenář zjišťuje, že je to sen, je to mírné zklamání. Několik dalších kapitol je mírně nudných až jednotvárných. Přesto je až přespříliš jasné, že něco nehraje. Jak je již zvykem Darrena Shana, na konci knihy zjistíte, že je vše úplně jinak, než se doposavad zdálo.

Odkazy:

http://www.arara.cz/product/401927

http://www.daemon.cz/kniha/17844/shan-darren–krvava-kreatura

http://www.kosmas.cz/knihy/173531/krvava-kreatura/

 

Hodnocení: 7/10

Dobrá kniha

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..