Top 30 nejlepších písní z animovaných filmů

43691

Každý z nás občas koukne na nějaký ten animáček a rád se zasměje roztomilému zpracování a těší se z odlehčení těžkého dne. Já se přiznám dobrovolně, pro mě jsou animáčky jedním z nejoblíbenějších druhů filmů. Což mě přimělo napsat i tento článek. I přes to, že jsem si říkala, že to pro mě bude jednoduché, ukázalo se, že vybrat 30 nejlepších songů zas až tak lehké není.

1) Lví král

Tento film je pro mě srdcovka, píseň kterou jsem zařadila na první místo dozajista znáte.  Film vyšel v roce 1994. Vybrala jsem „Can you Feel The Love Tonight“, kde Tim Rice napsal text a Elton John hudbu. Tato píseň získala několik ocenění  – Oscar za nejlepší píseň, Cena Grammy za nejlepší mužský pěvecký popový výkon, Zlatý glóbus za nejlepší filmovou píseň. 

 

 

2) Kniha džunglí

Knihu džunglí jistě každý z nás zná a vzhledem k tomu že se blíží nové zpracování, jsem si neodpustila připomenout to starší zpracování, které starší generace jistě znají. Film Kniha džunglí vyšel roku 1967 a já si vybrala píseň „The Bare Necessities“, kterou napsal Terry Gilkyson a ve filmu jí zpívají  Phil Harris jako Baloo a Bruce Reitherman jako Mauglí. Píseň byla dokonce nominována na Oscara za nejlepší původní píseň.

 

3) Konečně doma

Konečně doma vyšlo v roce 2015, a hlas písním propůjčilo hned několik zpěvaček a zpěváků. Třetí místo si rozhodně zaslouží a  nejen proto, že je nabitý písničkami, které se mi velice líbí, ale film celkově ukázal, že stále je možné přijít s novým nápadem. Píseň se jmenuje „Red Ballon“ od Charli XCX.  Ocenění sice zatím nezískala, přesto je to pěkným hudebním kouskem.

4) Na vlásku

Film vyšel v roce 2010 a byl nominován na Zlatý glób za nejlepší animovaný film, a za nejlepší originální píseň, za píseň (Tangled – I See The Light) byl film nominován i na Oscara. Film Na vlásku je plný písní a vybrat jednu bylo dost těžké. osobně dávám přednost písni !Something That i Want“, kterou složil Grace Potter a Alan Menken. I když tato píseň ocenění nezískala ani nebyla nominována, je podle mě nejlepší.

 

 

4) Cars

Film Auta byl fenoménem a když v roce 2006 prozaril do světa získal Zlatý Glób za nejlepší animovaný film a byl nominován na Oscara jak za animovaný film, tak i za píseň (Our Town). Tuto píseň jsem do žebříčku ale nezařadila. Klasika je pro mě píseň „Route 66″ od Johna Mayera. 

 

 

6) Madagascar 3

Film Madagascar 3 z roku 2012 nebyl až tak úspěšný jako první díl, ale oslnil písní „Fireworks“ v doprovodu nádherné vizuální show zvířecího cirkusu. Píseň zpívá Katy Perry a píseň se stala hitem rádií.

 

 

7) Toy Story

Toy Story se stalo fenoménem roku 1995, kdy hračky poprvé objevili světlo světa. Určitě je spousta lidí, která si pamatuje píseň „You’ve Got a Friend in Me“ nominovanou na Oscara. Sám film byl nominován na několik cen za hudbu, scénáři i animovaný film. Dlouhou dobu Walt Disney Pictures a Pixar Animation Studios ovládli žebříčky, dle mého dokonce překonaly dobu.

 

 

8) Rebelka

Film Rebelka mě zprvu připadal lehce fádní, ale po několika měsících jsem se na film znovu podívala a teprve pak mě oslovil. Film vyšel v roce 2012 a vyhrál několik cen  – Oscara za animovaný film, Zlatý Glob za nejlepší animovaný film, BAFTA za animovaný film. A já jsem si vybrala píseň „Touch the Sky“, která je opravdu úžasná.

 

 

9) Já, padouch 2

První film Já, Padouch vyšel v roce 2010 a Minioni byly hitem internetu. Druhý díl následoval v roce 2013. Já, padouch pro mě nikdy nebyl nijak zvlášť výjimečným, i přes své nominace na ceny mě moc nezaujal. Ale píseň „Happy“ od Pharrell Williamse se stala téměř fenoménem a proto ji musím zařadit i do tohoto seznamu.

 

 

10) Zootropolis: Město zvířat

Tento film je pro mě hitem letošního roku. A ukázka s lenochodem mě naprosto rozsekala. A nedílnou součástí filmu je i píseň „Try Everything“ od Shakiry. Zda film nebo píseň budou oceněny si musíme ještě nějaký čas počkat, ale dle mého by určitě na nominaci měl.

 

11) Medvědí bratři

Medvědí bratři jsou dalším filmem nominovaným na Oscara a to v roce 2004 za animovaný film. Song „On my way“ od Philla Colina je jednou z krásných písní doprovázející tento animáček.

 

 

12) Lví Král

A opět Lví král, druhá píseň co jsem sem zařadila je I Just Can’t Wait to Be King, i když tato píseň neměla takový úspěch jako Can you Feel The Love Tonight, stala se velmi populární a to i s písní Hakuna Matata. Píseň I Just Can’t Wait to Be King rovněž složili Tim Rice a Elton John.

 

13) Popelka

Stará popelka z roku 1950, páni z tolika zpracování popelky je tohle pro mě stejně tím nejlepším a dodnes si pamatuji jak jsem si jako dítě broukala melodii právě z této písně “ Bibbidi Bobbidi boo“ Film měl dokonce tři nominace na Oscara a všechny se týkaly hudby, a i když žádného Oscara nezískal je to úžasné dílo.

 

 

14) Zvonilka a piráti

Je trochu ironií, že jsem sem zařadila píseň zrovna z tohoto filmu. Vzhledem k tomu, že tento film je ze série Zvonilky hodnocen nejhůře, ale tahle píseň je prostě výjimečná i přes kvalitu filmu. Film vyšel v roce 2014 a jak jsem již zmínila, moc velké ohlasy neměl, přesto jsem píseň “ Who I Am“ od Natashy Bedingfield musela do žebříčku zařadit.

 

 

 

15) Konečně doma

A už se znovu opakuji, bohužel některé filmy mají více dobrých songů a jiné nemají ani jeden. Ale nezařadit „Feel The Light“ v podání Jennifer Lopez by byla ostuda.

 

 

16) Za plotem

Film z roku 2006 nebyl až takovým hitem jak se čekalo, film je adaptací komiksu z roku 1995, kde zvířata nechvalně komentují chování lidí. Hudbu k filmu měl na starost Rupert Gregson-Williams a celkem se mu zadařilo, i když se nic nestalo velkým hitem určitě si zaslouží pozornost alespoň píseň „Heist“.

 

 

17) Doba ledová 4: Země v pohybu

Doba ledová a šílená veverka s oříškem se poprvé dostaly na světlo v roce 2002, mě však zaujal díl, který vyšel o deset let později s písní „We Are Family“ kde měl hudbu na starost John Powell a píseň zpívalo hned několik známých tváří (Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary, Nicki Minaj, Drake, Keke Palmer with Jennifer Lopez and Queen Latifah ). Film moc ohlasů nezískal, jelikož opakovaný vtip není vtipem a film neměl moc co nabídnout, ale tahle písnička se jim povedla.

 

 

18) Ledové království

Musím se přiznat, že i mě už tahle píseň lehce leze na nervy, ale zpočátku než ji začali cpát všude, se mi velice líbila. Film je z roku 2013 a byl velkým fenoménem, získal dva Oscary a jeden zlatý Glób, za animovaný film a právě tuto píseň „Let It Go“ – Idina Menzel

 

 

 

19) Auta

A opět se opakuji. No co se dá dělat. Song „Find Yourself“  – Brad Paisley, je prostě dokonalý a do žebříčku se hodí.

 

20) Velká šestka

Big Hero 6 je film který opravdu dokázal využít potenciál, a dokazuje to i Oscar za animovaný film, který získal v roce 2015. A i když hudebně nijak zvlášť nevynikal jedna píseň mě zaujala a tak jsem ji sem prostě musela dát.  Píseň “ Immortals“ – Fall out Boys je číslo 20.

https://www.youtube.com/watch?v=oBGGEZSAfyY

21) Croodsovi

Croodsovi jsou z roku 2013 a řeknu to na rovinu, je to velmi přeceňovaný film. A na to jak ho propagovaly to byl propadák. Ale ať dělám co dělám, Píseň “ Shine Your Way“ – Owl City & Yuna   je prostě pěkná.

 

 

22) Hotel Transylvánie

Film vyšel v roce 2012, a já se musím přiznat, že jsem ho viděla až o dva roky později, nezaujal mě ani trailer ani popis příběhu a tak jsem se k filmu dostala až později. Možná si řeknete, že jsem blázen, že sem dávám tento film a ještě s takovou písničkou, ale ta písnička je legrační a má šmrnc. A řekněme si na rovinu vidět Dráculu jak rapuje je prostě unikát. Proto zde je píseň „The Zing Song“ –  Adam Sandler, Selena Gomez, Andy Samberg, Kevin James

23) Shrek 2

Ať už Shrek 1 nebo 2, v obou je spousta dobré muziky, tak jsem sem hodila alespoň jednu a to z Shreka 2. Film vyšel v roce 2004 a já si vybrala píseň která byla nominována na Oscara „Accidentally In Love“.

 

24) Bolt – pes pro každý případ

Vtipný a zajímavý příběh z roku 2008, který ukazuje super psa, který vlastně ani tak super není. Zato Jenny Lewis zde zpívá super písničku „Barking At The Moon“. Film měl velký úspěch a to nejen ve světě tudíž tu musela alespoň jedna píseň zaznít.

25) Madagascar

No asi by jste řekli, že bez písně „I Like To Move It“ z prvního Madagascaru by tenhle seznam byl neúplný a já souhlasím. Tato píseň se stala hitem i u starší generace v roce 2005 a některé mobily stále vyzvánějí tento hit.

26) Aladin

Film z 1992 byl krásnou romantickou podívanou, která měla také mnoho hitů. Největší byl asi „A Whole New World“ – Alan Menken (music), Tim Rice (lyrics)
za kterou získal film i Oscara.

27) Lví Král 2

No už je tu zase Lví král, a sice druhý díl. Myslím, že není prakticky nikdo kdo by neviděl alespoň díl první. Druhý díl se nám představil v roce 1998, už nebyl takovým trhákem jako díl první, ale rozhodně nebyl bůhví jakým propadákem. Zde jsem volila píseň “ We Are One“. 

28) Rio

Rio byl trošku propadákem roku 2011, kdy příběh nelétavého papouška nijak zvlášť nezaujal. Přesto má nominaci na Oscara za píseň „Real in Rio“, kterou jsem si tedy zrovna nevybrala. Pro mě byla lepší píseň “ Take You to Rio“

29) Sněhurka a sedm trpaslíků

Páni ani mi nedošlo jak staré tohle je. No každopádně Sněhurka z roku 1937 a píseň „Heigh  Ho“ v podání sedmi trpaslíků už asi mnozí ani neznají, ale je to píseň minulosti a klasiky proto ji sem zařadit musím.

 

 

30) Malá mořská víla

Jako poslední je tu Ariel z roku 1989, která za hudbu získala celkem 4 ceny (Osara i Zlatý Glob). A to právě za tuto píseň „Under The Sea“ – Alan Menken (music), Howard Ashman (lyrics)

 

 

Jak se Vám líbil můj výběr? Které písně jsou pro Vás ty nej?

 

Která píseň se líbí Vám?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

 

Odkazy – Zdroje:

http://www.csfd.cz/

http://www.imdb.com/

https://www.youtube.com/

https://cs.wikipedia.org

http://www.comingsoon.net/

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..