Nejlepší staré seriálové znělky

Dnešní doba je uspěchaná a každý nahání čas kde jen to jde. Televize a seriálový tvůrci jsou v nahánění času experti. Dříve se seriály propagovali ikonickými znělkami. Tehdy nevadilo strávit jednu minutu a občas i déle uvedením seriálu. Dnes už úvodní znělky pomalu mizí a nebo se jejich stopáž snižuje třeba na 10-ti sekundový šum na začátku seriálu. Vzhledem k tomu, že jsem seriálový fanda, tak mě to inspirovalo k výběru deseti starých ikonických znělek. Je pravděpodobné, že z mladší generace je ani nepoznají. Přesto doufám, že někteří si na ně rádi zavzpomínají. Mezi tyto znělky jsem nezapočítávala dětské kreslené seriály.

 

10) Chalupáři

Na desáté místo jsem umístila Chalupáře, nejsem sice moc velkým milovníkem českých seriálů, ale tenhle se mi líbil a zvláště jeho znělka. Navíc alespoň jeden zástupce našich seriálů sem patří. Seriál se začal vysílat v roce 1975, a byl sledován napříč generacemi. Byl nabitý humorem a nápaditostí,  kdy spolu soupeří přátelství dvou postarších pánů, a rozdíl městského a vesnického životního stylu. Herecké obsazení odvádí úžasnou práci a seriál je nedílnou součástí české kinematografie.

www.youtube.com

 

9) Dallas

Ikonický seriál z roku 1978, z let kdy vládly telenovely se na obrazovkách ukázal tento seriál. Dallas byl tehdy nejznámějším seriálem. Byl plný bohatých lidí, zrady, podvodů a mocenského boje. V čele byla bohatá rodina Ewingových jež vlastnili naftařskou firmu. A hlavními aktéry byli tři bratři J.R., Gary a Bobby. Proto se do podvědomí mnoha lidí dostala i úvodní znělka.

www.youtube.com

 

8) Beverly Hills, 90210

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David a Donna jsou hlavními postavami tohoto seriálu.  Seriálu z roku 1990. Na první pohled dokonalý lidé, ale s každodenními problémy. Znělka tohoto seriálu často zdobila melodie telefonů a znal ji téměř každý. V dnešní době se na to už zapomíná.

www.youtube.com

 

7) Walker, Texas Ranger

Chuck Norris jako Cordel Walker, neohrožený ranger. Seriál by v dnešní době asi moc neobstál. Avšak v roce 1993, kdy se dostal na obrazovky televizí, to byl hit. Natočilo se 201 dílů a pouštěli se téměř v každé zemi. Bojová umění tehdy byla číslem jedna. Prosazování zákona, honičky, a vyšetřování. Příběhy byli sice většinou dost na jedno brdo, ale mělo to na tehdejší dobu šmrnc.

www.youtube.com

 

6) Knight Rider

David Hasselhoff v roce 1982 poprvé propůjčil svou tvář bývalému policajtu Michaelu Longovi. Michael málem přišel o život, nyní má ale novou tvář i identitu. Pod jménem Michael Knight se spolu se svým autem jménem K.I.T.T., které dokáže úžasné věci, vydává bojovat se zločinem. Ano na tu dobu je to báječný námět. V té době to byl hit mnoha chlapců, zvláště ten sporťák, kterého doprovázela opravdu dokonalá úvodní znělka.

www.youtube.com

 

5) Přátelé

Přátelé netřeba představovat, již od roku 1994 nám podávali porce humoru. Tento seriál získal celých 10 sérií a dodnes se vysílá v mnoha zemích. Šest ikonických postav zná opravdu každý. Tento legendární seriál opravdu neomrzí.

www.youtube.com

 

4) Krok za krokem

Krok za krokem je velmi oblíbeným seriálem, jež se za scénu poprvé podíval v roce 1991. Dočkal se sedmi sérií. Carol a Frank se svými dětmi z prvních manželství zkouší jak dokáží žít společně v jednom domě. Naschvály a pošťuchování jsou na denním pořádku, a to vytváří spoustu komických okamžiků a přidrzlých narážek. Spolu se svojí znělkou je i dnes občas uvidíte na obrazovkách vašich televizí.

www.youtube.com

 

3) Pobřežní hlídka

Pobřežní hlídka přišla na obrazovky v roce 1989. Je to snad jediný seriál, kde plavčíci běhající po písčité pláži, a plavčice „s pětkama“ ve vykrojených plavkách zneškodňuje nukleární zařízení. Přetvářka dokonalosti je zde na denním pořádku a záchranáři v pohodě nahrazují policii. Přes tak infantilní příběhy, byl tento seriál úspěšný a tuto znělku zná snad každý.

www.youtube.com

 

2) Hvězdná brána

Hvězdná brána je opravdu dokonalý seriál, který uchvátil, spousty lidí. Oslovili jak mužskou tak ženskou část populace. V roce 1997 si poprvé spustila svou znělku a udržela ji celých 10 sérii.

www.youtube.com

 

1) Vražedné pobřeží

Kanadský seriál z roku 1991, je na dnešní dobu asi lehce k smíchu. Když se na to, ale podíváte nevyzrálýma očima. Uvědomíte si že v roce 1991, byla kombinace detektiva v šílené košili navíc s culíkem a holek v bikinách velmi jedinečná. A na tu dobu byly i příběhy dost uvěřitelné. V kombinaci s chytlavou úvodní znělkou je to prostě klasa.

www.youtube.com

 

Je spousta parádních znělek, ať už nechvalně známých či naopak. Mohla bych jmenovat třeba Odpadlíka, Komisaře Rexe či Xenu. Ten seznam by byl dlouhý. Na které si vzpomínáte vy?

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..