The Shannara Chronicles

 ivwaxi

 

Obsah:

Shannara Chronicles je americkým fantasy seriálem, inspirovaným  sérií Shannary, fantasy románů Terryho Brookse. Premiéru měl 5.1.2016 ve Spojených státech. První série má 10 epizod a vypráví příběh smyšlených čtyř zemí. Každá země patří  jiné rase. V jedné jsou skřeti, v jedné lidé, v další trolové, ale děj se zaměřuje nejvíce na rasu elfů.

Právě elfové se vydávají na záchranu čtyř zemí, poté co zjistí, že jejich posvátný strom  Ellcrys umírá. Strom, který vězní nejobávanější démony a brání jim, aby se vrátili mezi obyvatelé čtyř zemí.  Ellcrys si vybere princeznu Amberle Elessedil, aby se ujala záchrany čtyř zemí a spolu s půlelfem Willem Ohmsfordem a tulačkou Eretriou nalezli „Safehold“ a vzkřísili strom Ellcrys než opadne poslední lístek a démoni budou volní.

Trailer:

Zdroj: www.youtube.cz

Tvůrci:

Režie: Jonathan Liebesman, James Marshall, Brad Turner, Jesse Warn
Scénář: Josh Stoddard, April Blair
Kamera: Rodney Charters, Michael Bonvillain, Aaron Morton
Hrají: Ivana Baquero, John Rhys-Davies, Manu Bennett, Austin Butler, Daniel MacPherson, Brooke Williams, Poppy Drayton, James Remar, Jed Brophy, Sarah Peirse, Mark Mitchinson, Shushila Takao, Roz Turnbull

 

Osobní názor:

Popravdě řečeno, jsem původně neměla v plánu na tento seriál koukat. Knihy jsem zatím nečetla a  popis děje mě nijak zvlášť nezaujal. Děj, který se odehrává v našem světě, ale o stovky let později. Kde jsou vidět pozůstatky dnešní civilizace, a je patrné že se civilizace zničila sama, no vypadalo to jako další velké klišé. Pak jsem, ale viděla ukázku prvních několika minut, kde princezna běží lesem se zavázanýma očima, no řekněme, že to bylo poněkud zajímavé. Po shlédnutí prvního dílu jsem byla nadšená, a vzhledem k tomu, že jsem od tohoto seriálu opravdu nic nečekala, tak na mě velice zapůsobil. Ať už se jednalo o prostředí, ve kterém se děj odehrává, přes doprovodnou hudbu, až k samotnému příběhu. Ani mi nevadí, že herecké výkony jsou občas moc naivní a nedokonalé (všechny ne – Manu Bennett a James Remar  mě přesvědčili hned na začátku) celkově to působí velice příjemně. Povedené jsou i masky démonů a výzbroj, na to že je to seriál, si dali tvůrci velmi záležet na detailech, a to tomu dává taky nějaký ten bodík navíc.

Odkazy – Zdroje

http://www.filmverliebt.de/the-shannara-chronicles-meinung-zur-pilotfolge-der-fantasy-serie/

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Shannara_Chronicles

http://www.csfd.cz/film/238108-the-shannara-chronicles/prehled/

 

Hodnocení: 8,0/10

Velice zajímavý kousek

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..