Blood Drive – recenze

Obsah:

Tento seriálový zákusek se odehrává v budoucnosti, kde je voda nedostatkovým zbožím. Cena pohonných hmot je tak vysoko, že se lidé snaží zaopatřit jinak. Je tu jedna možnost, jak si zajistit, aby člověk měl dostatek toho co potřebuje. Je v tom, ale háček. Blood Drive je sice možnost jak vyhrát několik milionů, vyhrát však může jen jedna posádka. Tato posádka musí být ochotná udělat cokoli a tím myslím opravdu cokoli, aby vyhráli jednotlivá kola. Každé kolo je poslední, kdo projede cílem vyřazen ze hry a to výbuchem hlavy. Třešničkou na dortu, ale zůstávají pohonné hmoty, závodní auta totiž nejezdí na na obyčejné pohonné hmoty, jezdí na lidskou krev. Policista Arthur (Alan Ritchson), sleduje jednu stopu, která ho zavede k zahájení těchto závodů a je násilím donucen závodit společně s atraktivní závodnicí Grace (Christina Ochoa). Ani jednomu z nich se vyhlídka na společnou cestu nijak zvlášť nezamlouvá, pravidla jsou ale jednoznačná. Tým musí držet spolu, jinak budou diskvalifikování a to stejným způsobem, jako kdyby dorazili do cíle poslední.

Trailer:

Zdroj: www.youtube.cz

Osobní názor:

Blood Drive je opravdu pro silné žaludky. Tvůrci se s tím nepářou a pro kapku krve a další šílenosti nejdou daleko. Takže pokud nemáte rádi krev, sekání končetin a další znetvoření lidských těl, pak se raději tomuto kousku vyhněte. Pokud vám krev nevadí, rozhodně se na to podívejte. Tento žánr „Grindhouse“ asi nepřijde k chuti každému, i mě to přišlo trochu moc. Když to ale vezmu kolem a kolem, byl pilotní díl pryč ani jsem se nenadála. Je to svižný děj, a dokáže rychle vtáhnout do děje. Hlavní hrdinové jsou vhodně vybraní a sluší jim to i v šílených situacích. Hlavní tvůrce her Mr. Slink je šílený a jeho vzezření to jen potvrzuje. Hudba je famózní místy komicky umístěná. Kamera je taky parádní. A množství psychopatů a hektolitry krve jsou nespočítatelné.

Když to shrnu, je to zajímavý kousek ještě zajímavějšího ražení. A dle mého názoru by se za to nemusel stydět ani Quentin Tarantino.

 

Hodnocení: 8,5/10

Velice zajímavý kousek

 

Odkazy – Zdroje

http://www.edna.cz/blood-drive/

http://www.imdb.com/title/tt4898282/?ref_=fn_al_tt_1

https://www.csfd.cz/film/489102-blood-drive/prehled/

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..