Anděl nebo ďábel – část 3

Když se Danny, Sam a Jack vrátili domů. Nebylo jim vůbec do řeči, oba cítili určitou zradu. Nejvíc to však cítil Danny. On totiž Sam vyprávěl svůj příběh, kde žil a jak. Sam mu však o sobě nic neřekla, řekla mu jen, že má schopnosti a co s nimi dokáže. Více se o svém životě nezmínila.

Sam měla podobné dilema, tušila, že je na ní Danny naštvaný. A věděla přesně proč. Když se druhého rána sešli na svém místečku, Danny už tam byl, seděl na kraji římsy a hladil Jacka po hlavě. Sam si k nim přisedla a povzdechla si. Aniž se na ně podívala, začala vyprávět svůj příběh.

„Je to asi 4 roky, co se to stalo. Probrala jsem se na lavičce před touhle budovou. Měla jsem na sobě tričko a džíny. Byl zrovna leden a bylo asi 10° pod nulou. Zima mi nebyla a na nic jsem se nepamatovala. Jeden muž mě dovedl do nemocnice, kde mi řekli, že jsem musela mít nějaký úraz a ztratila jsem paměť. Věděla jsem, že to není pravda, ale nikomu jsem to nevymlouvala. Přivedli mě do jedné rodiny, kde byli dvě malé děti. Rodiče se o ně hezky starali a o mě taky, ale bylo na nich vidět, že nejsem z jejich krve. Jednoho večera jsem měla přání. Aby na své děti zapomněli a já byla jejich jediné dítě. Obě děti se následujícího rána ztratili. Nikdo je nehledal a nikdo je nepostrádal a ani si je nikdo nepamatoval. Kromě mě! Bylo to děsivé, najednou jsem měla všechno, ale to co jsem udělala, mě trápilo ve dne v noci. Ať jsem udělala, co jsem chtěla, nedalo se to zvrátit. Pak se rodiče zabili v autě. V autě ve kterém jsme jeli všichni tři. Já jsem přežila. Druhý den jsem, šla sem. Chtěla jsem skočit, přestože jsem věděla, že nemůžu zemřít. Pak si mě našel ty. A ukázal si mi, že nejsem zrůda, že když se snažím, nikomu neubližuju.“ Sam se odmlčela, po tvářích se jí řinuly obrovské slzy. Milovala rodiče, kteří jí dali domov, rodiče, kterým zničila život.

Danny se k ní naklonil, objal ji kolem ramen. Už se na ni nezlobil. Chápal její bolest a chtěl zajistit, aby ani jeden z nich už tuhle bolest necítil.

Netrvalo dlouho a setkání s jejich otcem se opakovalo.

„Co to kruci provádíte. Máte práci a místo toho tu jenom vysedáváte.“ Danny, Sam a Jack seděli opět na římse a přemýšleli, co si počnou. Ďábel se zjevil znenadání za nimi a vypadalo to na vážný konflikt. Byl naštvaný a vzteklý.

„A ty tu chceš co?“ Vyjela na něj Sam.

„Co tu chceš! Ty se mě ptáš, co tu chci. Vy dva jste největší omyl, který jsem udělal. Okamžitě vás vezmu zpět. Nechám vás olizovat plameny, ať z vás tu lidskost dostanu.“ Ďábel se pohnul kupředu, v první linii stála Sam. Danny se však rychlostí blesku postavil před ní, a vší silou strčil do otce. Ďábel odlétl tři metry dozadu a narazil do zdi. Vmžiku byl na nohou, jeho výraz byl plný zhnusení a zloby.

„Ty mi budeš vzdorovat! Budeš trpět, to ti zaručuju!“  Ďábel se vrhl kupředu, v ruce se mu zjevil ohnivý meč. Rychlostí blesku máchl mečem směrem k Dannyho krku. Než se však meč stačil zaseknout do krku, narazil do zlatého meče, který Sam z ničeho nic měla v ruce. Vyměnili si několik ran, bylo vidět, že ďábel má silně navrch. Dannymu do rukou přistál druhý zlatý meč, který Sam přivolala. Danny se hned zapojil do boje. Trvalo to dlouhé minuty, minuty přešly v hodiny a den v noc. Ani jedna strana neměla navrch. Bylo jasné, že se ještě dlouho nerozhodne. Každý z nich utržil několik řezných ran a únava se začala silně projevovat. Když už Sam a Danny ztráceli zbytky sil, vyběhl před ně Jack. Na tuhle podívanou nebyl připraven ani Danny, ani Sam a dokonce ani Ďábel. Jack vyskočil a ve skoku se trojnásobně zvětšil. Vycenil tesáky a skryl za sebou Dannyho i Sam. Bylo jasné, že nedovolí, aby se jim něco stalo. Tohle Ďábel opravdu nečekal, zastavil se, mírně naklonil hlavu na stranu a promluvil.

„Tohle je vaše rozhodnutí? Chcete být pouhými lidmi. Chcete se vzdát moci, kterou vám dávám.“ V jeho hlase nyní nebyla zlost, nebo nenávist. Byla tam lítost a bolest. Něco co Ďábel nikdy necítil.

„Chceme být normální.“ Řekla tiše Sam.

„Je to vaše rozhodnutí? Pokud se tak rozhodnete, nepůjde to už vzít zpět.“

„Chci být normální, chci žít jako člověk.“ Řekla Sam

„I já.“ Dodal Danny energicky a Jack na souhlas zavrčel. Ďábel sklonil hlavu, mávl rukou. Všechny meče zmizely a Jack se změnil na normálního psa. Ďábel zvedl hlavu a zadíval se na své děti.

„Nyní budete jako ostatní, nebudete mít žádnou moc. Začleníte se mezi ně a budete žít poklidný život.“ S tím se o točil a odcházel, než zmizel úplně, téměř šeptem ještě řekl: „ Budu na vás čekat.“

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..