Vítězství orla Simon Scarrow – recenze

 

Římské tažení v Británii je v plném proudu. Centuriona Macrona a jeho optiona Catona čeká ještě těžká cesta. Válečné tažení je obtížné a ještě ho ztěžuje zrádná skupina, která podkopává autoritu římského císaře. Cato zjistí, že tato skupina plánuje atentát na římského císaře. Dokáží Macro a Cato atentátu zabránit? No to se ještě uvidí.

 

 

Úryvek z knihy:

„Centurione Macrone! zahřměl v tu chvíli Vespasianus. „Myslel jsem, že si mrtvý.“

Macro se zvedl a pozdravil legáta zdviženou pravicí. „Tak to není, pane.

„To vidím. Vysvětli mi to.

„Moc ti toho vysvětlit nemůžu, pane. Britové mě srazili na zem a já vzal jednoho z nich s sebou. Oba nás tam nechali a mysleli si, že natáhneme brka. Jakmile to šlo, vrátil jsem se k legii. Naštěstí jsem dorazil včas a svezl se s druhou vlnou. Napadlo mě, že Catonovi a ostatním by se hodila pomoc.

Vespasianus sklopil pohled ke schoulené postavě na zemi. „Je ten hoch v pořádku?“

Macro přikývl. “ V pořádku, pane. Jenom ho zmohla únava.“

Potom přes legátovo rameno zahlédl, jak se mezi unavené legionáře, kteří přežili útok, vmísili odpočatě vypadající tribunové a další důstojníci. Macro se při pohledu na legáta ustaraně zamračil.

„Má už dost, pane. Dokud si neodpočine, nic dalšího nezvládne.“

„Jen klid!“ prohlásil legát a usmál se. „Nechtěl jsem mu přidělit žádný další úkol. Jen jsem se chtěl ujistit, že je v pořádku. Dnes ráno už toho pro císaře vykonal dost.

„Ano, pane. Vykonal.“

Simon Scarrow. Vítězství orla. 1. vyd. BB/art s.r.o. ve spolupráci s nakladatelstvím Jiří Buchal. 168 s. ISBN 978-80-7381-797-8.

 

Osobní názor:

Kniha Vítězství orla je zajímavým pojetím římských tažení a jejich velení stejně jako její první díl Pod znakem orla. Příběh byl stejně poutavý a záživný jako první díl. Druhý díl je plný zvratů, a příběhů mladých důstojníků.

Pro mě osobně to bylo poutavé čtení a vřele ho doporučuji i těm, kteří neholdují válečným knihám. Celá série má něco do sebe.

 Odkazy:

http://neoluxor.cz/beletrie/vitezstvi-orla–96279/

http://www.bux.cz/knihy/89422-vitezstvi-orla.html?gclid=CJ2y1JXn9bACFQpd3wodHCRPBA

http://www.kosmas.cz/knihy/156298/vitezstvi-orla/

 

Hodnocení:

Dobrá kniha  9/10

 

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..