Rezistence (Veronica Rothová) – Recenze

Rezistence je pokračováním knihy Divergence.

Tris je v šoku. Den se vůbec nevyvíjí podle jejích představ. A problémy stále nekončí. Frakce jsou na pokraji války. Tris se navíc potýká se smutkem, vinou a obavami. Čeká ji další nelehké rozhodnutí a prozradí i svou pravou Divergentní identitu.  Jen jestli nevěří nesprávným lidem.

 

Úryvek z knihy:

Přikročí ke mně. Konečky prstů nahmatám rukojeť nože.

„Většina Divergentních  skončí u zkoušek se dvěma výsledky. Někteří jenom s jedním. Tři nedostal ještě nikdo, protože to by musel nejdřív odmítnout obě z nabízených možností,“ pokračuje a pořád se ke mě přibližuje. Zakloním hlavu a podívám se na něj. Na všechen piercing, který se mu blyští v obličeji, do jeho prázdných očí.

„Mí nadřízení předpokládají, že jsi skončila se dvěma výsledky. Nemyslí si, že jsi nějak zvlášť komplikovaná –  jen obyčejná směska odevzdanosti a odvahy. Slepě obětavá. Nebo spíš pošetilá?“

Nakloní se blíž.

„Jen mezi náma… Osobně si myslím, žes klidně mohla skončit se třema. Patříš k těm umíněncům, kteří si odmítnou vybrat mezi dvěma jednoduchýma možnostma jenom proto, že to po nich někdo chce. Co mi k tomu řekneš?“

Vytáhnu ruku z kapsy a vymrštím se dopředu. Bodnu nožem a zavřu oči. Zátylek mám celý ulepený od potu. Otevřu oči. Eric se zhroutí k zemi – a kolem zavládne chaos.

 

Veronica Rothová. Rezistence. 1. vyd.2012. Praha: COOBOO ve společnosti Albatros Media a.s. 130 s. ISBN 978-80-7447-170-4.

 

Upoutávka:

Osobní názor:

Residence je velmi zajímavou knihou, i když o proti prvnímu dílu Divergence je malinko horší.

 Odkazy:

http://neoluxor.cz/detske/rezistence–179406/

http://www.martinus.cz/?uItem=137434

http://www.kosmas.cz/knihy/174423/rezistence/

 

Hodnocení:

Dobrá kniha  8,5/10

4 Comments

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..