Zrození šampióna – (The Blind Side)

Zrození šampióna – Film, který osloví snad každou generaci. Film plný talentu, fotbalu, napětí a obětavosti.

Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí,  je sedmnáctiletý kluk z ulice Michael Oher (Quinton Aaron).  Michael byl jako malý odebrán své matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Z každé rodiny však brzy utekl, aby mohl najít svou matku.

Otec rodiny, u které Michael doposud přespával, se za něj přimluví u trenéra Burta Cottona. Kterého ohromily Michaelovi skvělé sportovní výsledky a předpoklady pro americký fotbal. Na základě těchto výsledků Michaela doporučil na studium ve škole, kde trénuje svůj fotbalový tým. Ve škole se mu učitelé příliš nevěnují a studium mu dělá problémy, a proto není divu, že Michael mezi studenty příliš nezapadá. Až do té doby než si ho jednoho dne všimne paní Leigh Anne Tuohy (Sandra Bullock)manželka úspěšného podnikatele Seana Tuohy.

Leigh Anne pozve Michaela, aby u nich přespal. Od té doby se Michaelův život se od základu změní

Trailer k filmu Zrození šampióna

zdroj videa: http://www.youtube.com/watch?v=dJ3kwMq18-8

 

 Osobní názor:

Film Zrození Šampiona je jedinečným zpracováním sportovní kariéry nadaného mládence. Herecké výkony byly neočekávaně přesvědčivé a líbivé. Dějová linie je pozvolná a nenásilně vám ukazuje všechna zákoutí příběhu.

 Odkazy

http://www.csfd.cz/film/256652-zrozeni-sampiona/

http://www.imdb.com/title/tt0878804/

http://film.moviezone.cz/zrozeni-sampiona

 

Hodnocení: 8,5/10

Výborný film

 

One Comment

  1. Pingback: Sandra Bullock si možná zahraje svou životní roli po boku George Clooneyho | Knifi.cz - Knihy a filmy na jedné hromadě

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..