Vampýrská akademie – Bude i nadále upírská tématika úspěšnou?

Vampire_Academy_1Tvůrci:

Vampýrská akademie je prvním ze šesti možných filmů. Předlohou pro tento kousek je série šesti knih od Richelle Meadové. Knihy se jmenují Vampýrská Akademie, Mrazivý Polibek, Stínem Políbená, Krvavý Slib, Spoutání Magií a Poslední oběť.

Práva k filmovému zpracování koupila společnost Preger Entertainment. Za režii bude odpovědný Mark Waters (Mezi námi děvčaty, Kronika rodu Spiderwicků). Hlavní role byly obsazeny Zoey Deutch jako Rosemarie Hathawayová, Lucy Fry jako Vasilisa Sabina Rea Dragomirová, Danila Kozlovskij alias Dimitrij Belikov. Ve filmu se dále ukáží například Gabriel Byrne, Sarah Hyland, Joely Richardson, Cameron Monaghan, Sami Gayle, Claire Foy a Ashley Charles.

 

Premiéra filmu byla prozatím stanovena na 13. února 2014.

 Obsah:

Svět upírů, jež je skryt před obyčejnými lidmi, čekají těžké časy. Dhampýrka Rose (Zoey Deutch) nebezpečí tuší a tak je se svou morojskou nejlepší kamarádkou Lissou (Lucy Fry) už dva roky na útěku. Rose se snaží Lissu za každou cenu chránit, je to jejím životním posláním. Všichni dhampýři jsou ochránci morojů a jsou školení v  boji proti strigojům. Obě dívky jsou ale dopadeny a odvedeny na Akademii svatého Vladimíra. Rose je svěřena do rukou strážce Dimitrije Belikova (Danila Kozlovskij), aby dohnala ztracené dva roky výcviku. Rose má s Lissou pouto a skrze toto pouto ji může lépe chránit. Jestli jí však toto pouto pomůže proti nebezpečí, jež na ně ve škole čeká, to je otázka.

Trailer k filmu Vampýrská akademie:

Zdroj: www.youtube.cz

Osobní názor:

Pokud zhodnotím Vampýrskou akademii jako knižní sérii, je to čtivý a zajímavý příběh. Když jsem však viděla upoutávku na tento film, přišlo mi to jako hloupý vtip. Jako fraška a parodie na upíry. Už jen hudba která klip doprovází, mi nepřipadá jako dobrý výběr. A sestřih bohužel vypadal mnohem hůř. Filmaři se snažili vyzdvihnout to, že oproti Twilight, by tato série měla být méně zaměřená na city a více na boj, mě to spíše přišlo k smíchu. V každém případě, by bylo vhodné pozměnit tématiku nově vycházejících a knih a příběhů, protože tu začíná být jaksi přeupírováno. Ikdyž jsem většinu těchto příběhů četla a viděla, asi bych uvítala i jiné náměty.

 Odkazy:

http://collider.com

http://www.slashfilm.com

http://www.comingsoon.net

http://www.csfd.cz/film/338272-vampyrska-akademie/zajimavosti/

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..