Twilight sága: Rozbřesk – 1. část

Film Rozbřesk, jež je čtvrtým dílem ságy Stmívání, právě přichází do kin. Bohužel zatím pouze jeho první část.

V první části filmu Rozbřesk se hlavní hrdinové Bella Swan (Kristen Stewart)  a Edward Cullen (Robert Pattinson) konečně vezmou. Vyrazí na svatební cestu na ostrov Esme a stvrdí svůj sňatek, jak se patří. Bella se cítí jako nejšťastnější člověk na světě, ale tento pocit netrvá dlouho. Po krátkém čase zjistí, že Bella čeká dítě, ale je v ohrožení života. Edvard se dítěte chce zbavit, záleží mu jen a jen na tom, aby Bella zůstala naživu. Bella se však dítěte vzdát nechce a po příjezdu zpět do Forks se spojí s Rosalie, která po dítěti vždy toužila, a tak se přidá na stranu Belly.

Jacob se mezitím dozví, že je Bella nemocná a vyloží si to tak, že se Bella změnila v upíra. Vydá se tedy zjistit, jak to doopravdy je. Když však zjistí, co se doopravdy stalo, vzniká další problém. Smečka se chce zbavit hrozby, kterou dítě představuje, to se však Jacobovi nelíbí. Postaví se Jacob vlastní rodině kvůli Belle? Přežije Bella? No to už musíte zjistit sami.

Trailer k filmu

Zdroj: www.youtube.com

Osobní názor: 

Vzhledem k tomu, že jsem všechny díly této ságy četla, budu s velkou pravděpodobností mírně zaujatá.

Na tento film jsem šla s opravdu minimálním očekáváním. A popravdě v průběhu svatby a jejich líbánek, jsem se začala velmi obávat, že to bude stejná mizérie jako předchozí díly. Ovšem zjištění, že je Bella těhotná film jaksi roztočilo. Zvláštními efekty a akcemi tvůrci nešetřili a konflikty mezi smečkou doopravdy vystihli. Zvláště komunikaci mezi vlky a boj o alfu smečky. A musím přiznat, že i maskéři odvedli na postavě Belly skvělou práci. Proto vřele doporučuji tento film zhlédnout. Já osobně ho považuji za doposud nejlepší film této ságy.

Odkazy

http://www.csfd.cz/film/267434-twilight-saga-rozbresk-1-cast/

http://www.imdb.com/title/tt1324999/

http://film.moviezone.cz/twilight-saga-rozbresk-cast-1

Hodnocení:

Dobrý film  7,5 / 10

One Comment

  1. Pingback: Twilight sága: Rozbřesk – 2. část má konečný trailer | Knifi.cz - Knihy a filmy na jedné hromadě

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..