Pí a jeho život – recenze

221649_14Hlavní hrdina Pí už od malička hledal svou víru a cestu, to ovšem ještě nevěděl, že jeho cesta bude mnohem náročnější než si kdy představoval. Jeho rodina žila v indické zoologické zahradě. Bohužel, jeho rodina vlastnila pouze zvířata jež v zoologické zahradě byli, ale pozemek jim nepatřil. Byli tedy nuceni zoologickou zahradu přestěhovat do Kanady. Kde si prodejem zvířat mohly zajistit nový začátek. Při plavbě je ale zastihla bouře, která poškodila loď a ta se potopila. Pí se šťastnou náhodou ocitl na záchranném člunu, nebyl tam ovšem sám. Na člunu byla také zebra která si při skoku do člunu polámala nohy, hyena , samice orangutana (Bublinka) a Richard Parker. Richard Parker, ale nebyl člověk, nýbrž tygr bengálský. Boj o život začíná. Přežije tygr nebo člověk.

Trailer k filmu Pí a jeho život


Zdroj: www.youtube.cz

Osobní názor:

Tento film mě opravdu velice překvapil, převážně zpracováním a filmovými efekty. Už jen kvůli zpracování tygra bengálského stálo za to jít do kina. Navíc zachycení potápějící se lodi, byl až dech beroucí výtvor.

Film je úžasně zpracován a zaručuje, že se opravdu nebudete nudit. Lehkým nastíněním různých náboženství v počátku filmu, vás ale nenutí k víře v jedno z nich, ale jen k víře, ať už je jakákoli a v cokoli. Následně vás film hodí do boje o život a ukáže, co všechno dokáže lidská vůle, čeho je člověk schopen, aby přežil. Osobně si myslím, že je to ohromující film, co dokáže ukázat, na čem opravdu záleží a na čem ne.

V neposlední řadě je velkým plus také 3D efekt v kterém byl natočen. Tento film vřele doporučuji.

 Odkazy

http://www.csfd.cz/film/221649-pi-a-jeho-zivot/

http://www.imdb.com/title/tt0454876/

http://film.moviezone.cz/pi-a-jeho-zivot/

http://fandimefilmu.cz/clanek/2137-recenze_pi_a_jeho_zivot

http://www.lifeofpimovie.com/

 

movie_bestHodnocení: 9,0/10

Výborný  film

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..