Logan: Wolverine – recenze

 

Obsah:

Píše se rok 2029 a jeden z nejznámějších X-menů stěží přežívá těžké časy. Wolverine se těžce potýká s adamantiem, které je jeho největší zbraní a zároveň jedem pro jeho tělo. Jeho tělo stárne, uzdravovací schopnosti už nejsou co bývaly. Z původních X-menů už zbyl jen Wolverine a Profesor Charles Xavier, který trpí ztrátami paměti, blouzní a mívá záchvaty, při kterých ohrožuje okolí. Mutanti vymírají a již několik let se žádný nový mutant neobjevil avšak nyní se jeden dostane až k Wolverinovi. Tato mladičká mutantka Laura má s Wolverinem společného víc než oba dva tuší. Logen v sobě musí najít poslední zbytky sil a vzchopit se, aby Lauru a Profesora udržel naživu protože hon na mutanty pokračuje.

Trailer:

Zdroj: www.youtube.cz

Obsazení:

Režie se ujal James Mangold, který již pracoval na Wolverinovi v roce 2013. Scénář zpracovávali Michael Green, Scott Frank, James Mangold. Za kameru se postavil John Mathieson. A hudební doprovod padl na Marco Beltramiho.
V hlavní roli Logana se samozřejmě objevil Hugh Jackman, Profesora si střihl Patrick Stewart, muantku Lauru si zahrála Dafne Keen, a záporákem filmu byl Boyd Holbrook,

Osobní názor:

Ráda bych jako první bych ráda řekla že je parádní za těch 17 let pozorovat vývoj postavy Logana kterého si zahrál již zmíněný Hugh Jackman. Tuto postavu mám velice ráda a jsem velkým fandou. Tím víc mě mrzelo zpracovaná posledního filmu. Začnu li s tím co je podle mě totální šlápnutí vedle a to je hudba. Naprosto pro mě nepochopitelně přiřazená hudba či podkreslení mě u filmu mnohdy spíše rušily, než aby dokreslili scénu či ji nějak zvýraznily. Co se týče hereckého výkonu prakticky všichni až na jednu výjimku byly podle očekáváni průměrní či dostáli svých někdejších výkonů. Co mě překvapilo byla Dafne Keen, která má minimum zkušeností a je velice mladá, i když její dialogy nebyli nijak dlouhé, vynahrazovala to pohyby, gesty a rozhodně šíleným výrazem nespoutaného zvířete. To s jakou lehkostí si počínala je pro mě velkým plus a po boku Jackmana to bylo dokonalé duo dvou stejných povah. Co se týče příběhu, tak mi přišlo že tam zbytečně cpali scény z předchozích filmů viz. běh lesem Wolverina s drápy a jeho klasické skoky. Celkově byl děj přímý nijak zvlášť se nevlekl, ale rozhodně vás nevtáhne tak moc jako příběhy předchozí. Když bych to zhodnotila film vás nijak neohromí, ale ani vás neurazí.

 

Hodnocení: 5,5/10

Průměrný film

 

Odkazy – Zdroje:

http://www.csfd.cz/film/370872-logan-wolverine/prehled/

http://www.imdb.com/title/tt3315342/?ref_=nv_sr_1

http://www.slashfilm.com/james-mangolds-logan-what-did-you-think/

http://www.comingsoon.net/

 

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..