Ledové království (Frozen) – recenze

158151780_21cfb3

 

 

 

 

 

 

 

 

Příběh dvou sester, které byly vždy nerozlučné, až do onoho dne, kdy Elsa (Idina Menzel) svou mocí omylem zranila svou sestru Annu (Kristen Bell).  Anna je zbavena vzpomínek na to, že Elsa má nějaké schopnosti. Elsa je skryta před světem a snaží se svou moc kontrolovat. Když však nadejde den korunovace princezny Elsy, tajemství je prozrazeno. Elsa prchá do hor, kde může svou moc volně používat. Bohužel neví, že jejím útěkem nic nezpravila, ba naopak na celé království  poslala hrozivou zimu. Princezna Anna se vydá za svou sestrou, aby jí přivedla zpět a aby společně zachránili království. Cestou potkává nové přátelé, kteří jí na této cestě doprovází. Kristoffa, dodavatele ledu a jeho věrného soba Svena, po nějaké době se k nim přidá i sněhulák Olaf. Najít Elsu však není to nejtěžší, nejtěžší bude ji přemluvit, aby se s nimi vrátila domů.

 

Trailer k filmu Ledové království :


Zdroj: www.youtube.cz

Tvůrci:

Režie se ujali Jennifer Lee (Raubíř Ralf) a Chris BuckRobert Lopez a Kristen Anderson-Lopez si vzali na starost hudební doprovod. Hlavní role namluvili Kristen Bell, Alan Tudyk, Josh Gad, Idina Menzel, Jonathan Groff, Eva Bella, Ciarán Hinds a Santino Fontana.

Fotografie:

Osobní názor:

Walt Disney neustále dokazuje, že je jedním z nejlepších tvůrců animovaného filmu. Dokazuje to i posledních několik let, filmy jako Raubíř Ralf a Na vlásku upoutali pozornost publika všech věkových skupin. Film Frozen, neboli Ledové království je jejich dalším výtvorem.

Film zaujal i mě, a musím říct, že nejvíce asi hudbou. Je energická a originální a opravdu tam sedí. Co se týče příběhu, je velice pěkný a nenásilný. Nikomu nic nikdo necpe a pravý padouch je řádně schován až do posledních chvil. Navíc se mi velice zamlouval konec, a to hlavně tím, že nebylo potřeba prince, co vše zachrání. Vím, že to může znít krapet feministicky, ale když jsem na ten film koukala, a zjistila, že je potřeba polibku z pravé lásky, no byla jsem zklamaná, ale nakonec to tak vůbec nebylo a to bylo pro mě příjemným překvapením.

Pravdou zůstává, že jisté postavy mírně kopírují postavy z filmu Na Vlásku. Například Sob kopíruje koně koně Maxima, nebo princezna Anna kopíruje princeznu Lociku. Sice je to menší klišé, ale filmu to víceméně neškodí.

Odkazy – Zdroje

http://www.csfd.cz/film/328862-ledove-kralovstvi/

http://fandimefilmu.cz/clanek/3227-frozen_disney_chysta_dalsi_pohadkovy_animak – odkaz na vlastní článek

http://www.slashfilm.com/

http://www.imdb.com/title/tt2294629/?ref_=nv_sr_1

 

movie_bestHodnocení:8,0/10

Výborný  film

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..