Kráska a zvíře – Beauty and the Beast

 

Obsah:

Příběh Kráska a zvíře zná snad každý. Příběh začíná u prince (Dan Stevens), jež si nevážil ostatních a neuměl milovat. Princ rád pořádal vznešené bály a na jeden z bálu přišla jedna chudá stařenka. Stařenka prosila o přístřeší výměnou za růži. Princ jí odmítl a tak ho stařenka varovala, že krása se skrývá uvnitř. Když jí princ odmítl podruhé, stařena se proměnila v krásnou kouzelnici, která prince zaklela v ošklivé zvíře a spolu s ním všechny co v zámku žili. Princ zůstal ukrytý ve svém zámku kde mu kouzelnice nechala i onu růži a zde čeká než růži opadá poslední okvětní lístek, nebo dokud se nenajde někdo kdo kouzlo zlomí.

V nedaleké vesnici mezitím žije dívka jménem Bell (Emma Watson), jež je sečtělá, má sny a nezapadá do všedního života. Jednoho dne její otec jede na koni skrz les na trh a zabloudí do zámku, kde utrhne růži. V té chvíli ho zvíře uvězní za krádež. Kůň se splaší a uteče domů, kde ho najde Bell a kůň ji odveze za otcem, kde si s otcem vymění místo a dobrovolně se stane vězněm v zámku. V zámku pak Bell poznává další obyvatelé a zjišťuje že zvíře až takové zvíře není. Teď jen zůstává otázkou zda ona je ta kdo zlomí kletbu.

Trailer:

Zdroj: www.youtube.cz

Obsazení:

 

Režie se ujal Bill Condon, který má na kontě třeba Twilight sága: Rozbřesk, nebo Dreamgirls. Na scénáři spolupracovali Stephen Chbosky, který se blýskl například povedeným kouskem Charlieho malá tajemství, a Evan Spiliotopoulos, který má na krku Hercula z roku 2014, nebo film Zvonilka a ztracený poklad. Kamery se ujal Tobias A. Schliessler který ukázal co dovede již u filmů jako Na život a na smrt, nebo Bitevní loď. Hudbu nám naservíroval Alan Menken, který dostál své pověsti jako u filmu Na vlásku. Co se týče obsazení, můžeme zde vidět například hvězdy jako Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad, Emma Thompson, Ewan McGregor, Kevin Kline, Gugu Mbatha-Raw.

Osobní názor:

Viděla jsem už mnoho zpracování na toto téma, ať už se jedná pouze o filmy inspirované tímto příběhem, či přímo pohádku Kráska a zvíře v kresleném podání z roku 1991. Na toto zpracování jsem se tedy těšila jak malé děcko a měla jsem velká očekávání. A tak jsem byla velmi překvapená, když film překonal vše v co jsem doufala.

Začněme třeba tím jak tvůrci úžasně zapracovali na kameře, ty detaily a pohyby kamery okolo postav jsou famózní a v kombinaci s vizuálními efekty to představuje náramnou podívanou ať už v 3D nebo 2D. Samozřejmě je ve filmu jasně poznat, že je tam spousta vizuálních efektů, které jsou poznat pouhým okem, ale to se dá čekat. V dnešní době je vizuální efekt důležitý a popravdě zastávám názor, že využít nějaký ten efekt vůbec není na škodu. Navíc kostýmy jsou uchvacující, obrovské plesové šaty, líčení a kulisy to je prostě pastva pro oko. Když se přesunu k hereckému obsazení, tak sedí takříkajíc jak pr… na hrnec. Luke Evans jako Gaston je naprosto dokonalý sebestředný náfuka a padouch a když se k němu přidá Emma Watson jako kráska, která ještě navíc umí zpívat a hraje přirozeně tak to opravdu vypadá dobře. Přidejte k tomu i kapku humoru a nejen že budete při sledování na měkko, ale dokonce se od plic zasmějete. Když bych měla hodnotit hudbu, tak to je asi věc co mě nadchla nejvíc. Zpěv ve filmech mám moc ráda a muzikály jsou přesně moje krevní skupina. Navíc Alan Menken se opravdu vyznamenal, a dokázal že i hudbu jde vždy dostat o stupeň výš. 

Protože jsem zastánce originálního znění, tak jsem film viděla v angličtině a tam se vyskytla jediná věc co mě naprosto vytočila. Není to sice chyba tvůrců filmů, nýbrž těch co dělali překlad. Ale vzhledem k tomu, že titulky byly udělány asi z dabingu a tedy absolutně neseděli k tomu co ve skutečnosti ve filmu říkají, či zpívají,  jsem přibližně po 15 minutách na titulky kašlala.

Když to shrnu, film je téměř dokonalý a pokud neznáte předlohy, tak si myslím, že vás velice příjemně překvapí. A pokud jste viděli kreslenou předlohu, tak vás to tolik nenadchne, ale rozhodně vás to nezklame.

 

Hodnocení: 9,0/10

Výborný film

 

Odkazy – Zdroje:

http://www.imdb.com/title/tt2771200/?ref_=nv_sr_1

http://www.csfd.cz/film/404249-kraska-a-zvire/prehled/

http://www.comingsoon.net/movie/beauty-and-the-beast-2017#/slide/1

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..