Kong: Ostrov lebek – recenze

 

Obsah:

Film popisuje výpravu velmi nesourodé skupiny lidí, která se pouští na výpravu na dosud nezmapovaný ostrov. Na ostrov, ze kterého se doposud nikdo nevrátil, a který obklopuje nekončící bouře. Na výpravu se vydává několik vojáků pod vedením Prestona Packarda (Samuel L. Jackson), jeden průvodce James Conrad (Tom Hiddleston),  fotografka Mason Weaver (Brie Larson) a skupina vědců, mezi nimiž je i několik, kteří z družicových snímků z roku 1973 tuší že by na ostrově mohli najít něco nečekaného. Pod záminkou geologického průzkumu za použití seismických náloží se pokusí vylákat to co na tomto ostrově žije. Odpovědi se jim dostane velice brzy a to v podobě obrovského Konga a dalších obrovitých tvorů, pavouky počínaje až po obrovské ještěry konče. King Kong zničí jejich helikoptéry a vybavení a členové skupiny tak zůstávají rozeseti po celém ostrově. Tady pak začíná boj o přežití a boj s časem, helikoptéry které pro ně přiletí na druhou stranu ostrova tam budou už za tři dny a nesmějí je zmeškat.

Trailer:

Zdroj: www.youtube.cz

Obsazení:

Warner Bros. svěřili režii velmi nezkušenému JordanuVogt-Robertsovi a nevybrali vůbec špatně, do filmu se oproti předchozím filmům dostalo i trocha humoru a lehké nadsázky. Scénáře se ujali Max Borenstein, Dan Gilroy, Derek Connolly. Za kameru se postavil Larry Fong.
A o hudbu se postaral Henry Jackman.

Co se týče hereckého obsazení, musím uznat, že bylo velice rozmanité a dobře vybrané, škoda jen že postavy dostaly tak málo prostoru na rozvoj. Ve filmu tedy hrají Tom Hiddleston jako James Conrad, Samuel L. Jackson jako Preston Packard, Brie Larson jako Mason Weaver, John C. Reilly jako Hank Marlow, John Goodman jako Bill Randa, Corey Hawkins jako Houston Brooks, John Ortiz Victor Nieves, Tian Jing jako San, Toby Kebbell jako Jack Chapman / Kong, Jason Mitchell jako Mills, Shea Whigham Cole, Thomas Mann jako Slivko, Eugene Cordero jako Reles, Marc Evan Jackson jako Landsat Steve.

Osobní názor:

King Kong, nebo tedy v novém zpracování pouze Kong je pro mnohé z nás alespoň okrajově známou postavou. Poprvé jsme obřího opičáka mohli vidět ve filmu z roku 1933 s názvem King Kong,  kde si film vystačil s modely a hlavně měl propracovaný děj a emoční stránku filmu. Následovalo pak ještě několik filmů, kde nejznámější z nich byly asi King Kong vs. Godzilla, nebo King Kong žije a v neposlední řadě King Kong z roku 2005. U všech těchto filmů se Kong více choval jako op a terorizoval tamní domorodce, v novém podání je Kong více ochránce, nežli útočník, což filmu dává trochu více uvěřitelnosti, alespoň z mého pohledu. Kong se ve filmu pohybuje více vzpřímeně něž v ostatních zpracováních a více si uvědomuje kdo je nepřítel a kdo ne.

Co se týče vizuální stránky je tento film parádní podívanou s propracovanými detaily, například silueta Konga v západu slunce, či letící helikoptéry k západu slunce, nebo detail obličeje Konga u hory kde se ho dotkne Mason. Tady se tvůrci opravdu vyznamenali. Navíc co se týče obrovitých tvorů, tak i přes to že mi někteří připadali lehce povědomí z jiných filmů, byli detailně propracováni a krásně zapadaly do prostředí.

Akce, no tam je to o poznání horší. Ve své podstatě je veškerá akce shrnuta už v traileru a ve filmu se toho o moc víc neukáže. Což pak způsobuje další problémy, děj se pak táhne a jsou tam prázdná místa, kterým nepomůže ani trocha vtipu od Hanka Marlowa vojáka, který na ostrově ztroskotal již před téměř 30-ti lety. Jak jsem již zmínila u obsazení, postavy ani nedostanou dostatek prostoru, aby se nějak rozvíjeli, nebo aby jsme se o nich něco dozvěděli. Informace o nich jsou kusé a jsou nám předloženy na začátku filmu jako fakt, ale nikdo neví proč. Dále je tam postav opravdu hodně a tím je i málo času na rozvíjení. Většinu lidí si ani nezapamatujete, a nebo si jich všimnete zrovna když umřou. Ne nadarmo se říká méně je občas více.

Když opomenu věci, které jsou opravdu zbytečné či absurdní např. (nekončící bouře, je z hlediska fungování počasí prakticky nemožná, nebo úvodní scéna, kde v jedné minutě spadnou dva letci na pláž, kde se začnu honit, po pár sekundách se objeví v džungli a o dalších pár sekund později jsou na vrcholu hory kde se na ně dívá Kong) je to asi nejuvěřitelnější zpracování Konga.

Když to vezmu kolem a kolem, tak i přes vymoženosti dnešní doby je to film, který nabízí hezkou podívanou, ale není potřeba ho vidět více než jednou a pokud ani to ne, tak koukněte na trailer a akci tam máte téměř všechnu hezky v sestřihu. Pokud hledáte trhák, tady ho nenajdete, tohle je film na neděli večer, když se Vám nechce myslet a chcete si dát lehkou oddechovku.

 

Hodnocení: 6,0/10

Průměrný film

 

Odkazy – Zdroje:

http://www.csfd.cz/film/381274-kong-ostrov-lebek/prehled/

http://www.imdb.com/title/tt3731562/

http://collider.com/kong-skull-island-after-credits-scene-explained/#godzilla-vs-kong

 

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..