Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti

457719

Obsah:

Na světě již není jen jeden hrdina, otázkou však zůstává, kde mají hrdinové své priority. Každý z nich má určitou představu o ochraně lidstva a svých blízkých. Představy se ale mohou lišit. Batman hodlá zjistit, jak vypadají představy Supermana. Batman se pouští do bitvy se Supermanem a přitom je na obzoru mnohem větší nebezpečí, které kvůli nepochopení jeden druhého přehlíží. Jestli jim včas dojde, že se musí spojit a společně se postavit za větší dobro, zůstává otázkou.

Trailer:

Zdroj: www.youtube.cz

 

Tvůrci:

Režie: Zack Snyder
Předloha: Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks),
Scénář: Chris Terrio, David S. Goyer
Kamera: Larry Fong
Hudba: Hans Zimmer, Junkie XL
Hrají: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Tao Okamoto, Ray Fisher, Jason Momoa, Jena Malone

 

Osobní názor:

Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti mě nijak nezaujal, už když vyšli zprávy, že se nějaký film vůbec chystá. To že měl Ben Affleck hrát Batmana mi připadalo zcela nemyslitelný. Ve výsledku to dopadlo úplně jinak. Nakonec je pro mě Ben Affleck jedním z nejlepších Batmanů. Dokonale vystihl smysl pro záchranu lidského života a jeho role byla pro mě dost uvěřitelná. Co se týče jeho převleku v kovového Batmana, no řekněme, že tohle bylo hodně nevychytané. Superman naopak byl pro mě zklamáním ve velkém stylu. I když jeho nafoukanost a jistota, byla z filmu cítit, herecký výkon byl o ničem a hodně to zkazilo mou představu o tomto hrdinovi. Kdo mě dostal do kolen byla zcela jistě Wonder Woman. Sice tam úplně nebyla vidět její touha po boji, kterou v komiksu mívá, ale to mi nevadilo. Její kostým byl dokonalý a výběr herečky se tvůrcům rozhodně povedl. Pokud se jí dostane samostatného filmu budu ráda. Co se týče Lexe Luthora, tak mi nějak došly slova, to jako mysleli vážně? Nejhorší záporná postava co jsem viděla, a její nejhorší zpracování. Je to výsměchem.

Efekty ve filmu nebyli ničím novým ani překvapivým, a příběh byl možná pro ty co nečetli komiks poněkud roztříštěný. Když to shrnu, je to oddechová podívaná, která jen připravuje půdu pro další filmy. Nijak zvlášť vysoko laťku nenasadili, ale za shlédnutí to stojí, i když možná ne v kině.

 

Odkazy – Zdroje:

http://www.csfd.cz/film/344871-batman-v-superman-usvit-spravedlnosti/videa/

http://www.imdb.com/title/tt2975590/?ref_=fn_al_tt_1

http://film.moviezone.cz/batman-v-superman-usvit-spravedlnosti/trailery/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Batman_v_Superman:_%C3%9Asvit_spravedlnosti

 

Hodnocení: 6/10

Průměrný film

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..